TBS Zgierz » Inwestycje » Dlaczego TBS

Dlaczego TBS?

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zgierzu jako jedyny podmiot na rynku oferuje nowatorskie rozwiązanie pozwalające pozyskać mieszkanie – poprzez  wykup udziału w Spółce.

Dzięki tej formule można uzyskać mieszkanie, gotowe do zamieszkania, za kwotę ok. 100 000 zł. Mieszkanie jest własnością TBS ale najemca ma pełną swobodę dysponowania nim. Idea inwestycji zakłada możliwość wykupu lokalu na własność, po 15 latach, za ok. 30% jego przyszłej wartości (obliczonej według wskaźnika Wojewody Łódzkiego). Dzięki takiemu rozwiązaniu lokator nie musi brać kredytu hipotecznego na pełną wartość mieszkania, oddawanego na rynku w stanie deweloperskim. Podstawową korzyścią są oszczędności wynikające z braku konieczności płacenia odsetek od kredytów oraz  wykonywania koszto-i czasochłonnych prac związanych z wykończeniem mieszkania.

 

Poniżej przedstawione jest porównanie kosztów związanych z zakupem i utrzymaniem mieszkania z własnością hipoteczną i mieszkania w TBS.

Największą zaletą TBS jest to, że buduje taniej niż spółdzielnie i deweloperzy. Mieszkania wyróżniają się na rynku nieruchomości niskimi kosztami pozyskania przy ich wysokim standardzie wykończenia, energooszczędnością materiałów, nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz niskimi kosztami utrzymania. Mieszkania oddawane są  „pod klucz”, wyposażone w biały montaż, kuchnie elektryczne z płytą ceramiczną i piekarnikiem, zlewozmywaki, wodomierze  i mierniki ciepła.

Inwestycje realizowane są z myślą o ich przyszłych użytkownikach, charakteryzuje je nowoczesne budownictwo i technologie, trzypiętrowa zabudowa i duża dbałość środowisko.

Pozostałe zalety wykupu udziału w TBS:

  • możliwość swobodnego dysponowania mieszkaniem i udziałem,
  • możliwość współdecydowania o losach Spółki przez prawo głosu na Zgromadzeniu Wspólników
  • koszt pozyskania mieszkania ok. 1900-2200 zł/m2
  • bezpieczeństwo - ustawa o ochronie praw lokatorów.

 

Dlaczego


Inwestycje

Inwestycje realizowane są w nowej formule, bez udziału środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, z możliwością przekształcenia na własność po piętnastu latach od daty podpisania umowy najmu

Aktualne

Zobacz nasz profil na facebooku